Kosmetyki – czy warto stosować

Kategoria: Kobiety

Kosmetyki – czy warto stosować Kosmetyki to dziś dość popularny sposób na upiększenie swojego ciała. Nie da się ukryć, że kobiety a co ciekawe – również mężczyźni) coraz częściej z nich korzystają. Dlaczego? Czy warto je stosować? Otóż kosmetyki mają kilka cech charakterystycznych, dla których wykorzystuje się je zarówno teraz jak też kilkaset a nawet kilka tysięcy lat temu:
1. Ich zadanie to odżywianie i odnowa skóry – posiadają one składniki, które przynajmniej w teorii mają sprawić że skóra będzie wyglądała znacznie lepiej. Kosmetyki często jednak nie działają aż tak dobrze jak ma to miejsce w reklamach. Co gorsza – ich nadmiar może prowadzić do wielu powikłań.
2. Ich kolejnym przeznaczeniem jest upiększanie. Nie chodzi tu wyłącznie o efekt zdrowej skóry. Chodzi tu też o to, by swoją kolorystyką upiększały one (np. lekko ściemniały bądź rozjaśniały skórę).
Jakikolwiek aspekt działania kosmetyków jest dla nas istotny, musimy pamiętać o tym że ich nadmiar może wywołać sporo problemów. Nie ukrywajmy – są to sztuczne specyfiki. Jeśli np. byłyby one w pełni pochodzenia naturalnego, nadmiar konkretnej substancji zostałby usunięty z naszego ciała. Niestety, są to jednak specyfiki sztuczne dlatego ich przesyt mógłby spowodować wiele szkód w naszym organizmie. A tych jak zwykle nie możemy bagatelizować – jakiegokolwiek kosmetyku używając na naszej skórze.

Kosmetyki – czy warto stosować
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tagi: , ,