Makijaż na zimę…

Kategoria: Twarz

Makijaż na zimę… Makijaż… większości osobom kojarzy się on z upiększaniem przez kobiety wyglądu swojej twarzy. Jak widać, uważa się go głównie za czynnik upiększający a nie chroniący przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Tymczasem makijaż, może być również wykorzystywany w ochronie naszej skóry. Chodzi o zabezpieczenie jej przed np. zimą czyli mówiąc inaczej – mrozem, wiatrem, lodowatym deszczem i przede wszystkim śniegiem. Podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku „na zimę” należy przemyśleć kilka aspektów, które mogą być decydujące dla dobrej kondycji naszego ciała.
1. Wybierajmy kosmetyki które pomagają chronić naszą skórę np. podczas dużych różnic temperatur. Często bowiem wychodzimy z ciepłego wnętrza naszego domu wprost na mróz (i vice versa). Warto w tak niekorzystnych warunkach termicznych zadbać o swoje zdrowie.
2. Szukajmy preparatów nawilżających. W okresie zimowym, szczególnie istotne jest to by nasza skóra (tak łatwo ulegająca różnego rodzaju wysuszeniom i pęknięciom) miała wystarczająco dużo wilgoci w sobie.
3. Zastanówmy się nad preparatami, które ochronią nasze ciało a szczególnie skórę twarzy przed promieniowaniem UV. Doceńmy fakt, że zagraża nam ono zarówno w lecie jak i w zimę.
4. Korzystajmy z pomadek i balsamów do ust. Ich działanie jest błogosławieństwem dla naszej skóry, szczególnie w okresie zimowym.

Makijaż na zimę…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tagi: , ,