Wpisy zaznaczone tagiem ‘dłonie’

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dłoni

Kategoria: Kobiety

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dłoni Nasze dłonie codziennie narażane są na wiele czynników zewnętrznych, dlatego ważna jest ich regularna pielęgnacja. Trzy podstawowe kosmetyki, które mają za zadanie nam w tym pomóc to:
1. Krem do rąk – to kosmetyk, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie: w domu, w pracy w podróży itp.; krem do rąk nie jest kosmetykiem drogim, dlatego kilka tubek więcej nie zawadzi, a, używany codziennie, krem naprawdę bardzo szybko bardzo pozytywnie wpłynie na stan skóry naszych dłoni; używanie kremu jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy niskie temperatury na zewnątrz potęgują negatywny wpływ czynników zewnętrznych osłabiających skórę naszych rąk.
2. Serum do rąk, kuracja parafinowa – serum najbardziej spełnia swoje zadanie gdy skóra naszych dłoni jest naprawdę zniszczona i potrzebuje szybkiej regeneracji; kuracja parafinowa zaś dodatkowo odmładza naszą skórę na dłoniach.
3. Peeling – jego główną funkcją jest złuszczanie niepotrzebnego naskórka, który w efekcie jest gładszy i świeższy (właściwie już po pierwszym użyciu); zarówno peeling, jak i serum bądź kuracja parafinowa to zabiegi, które wykonywać należy dosyć rzadko – nie trzeba o nich pamiętać codziennie (jak o kremie).
Nasze dłonie to nasza wizytówka, dlatego warto zadbać o ich kondycję. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie należą do najdroższych. Są zatem osiągalne dla każdego.

Tagi: , ,

Jak odpowiednio zadbać o dłonie?

Kategoria: Kosmetyki

Jak odpowiednio zadbać o dłonie? Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zwracają uwagę na stan swoich dłoni. Warto więc uzbroić się w wiedze, która pozwoli odpowiednio o nie zadbać. Nasze dłonie są codziennie narażane na wiele czynników wewnętrznych (wysiłek fizyczny, niska temperatura, detergenty itp.). Na szczęście istnieje całą gama kosmetyków, które odpowiednio używane pomogą sprawić, że nasze dłonie będą gładkie i zadbane. Podstawową zasadą dbania o nasze ręce jest oczywiście unikanie wszelakich detergentów, a jeśli musimy ich użyć, zakładanie na dłonie gumowych rękawiczek. Aby nasze dłonie były odpowiednio wypielęgnowane, należy zaopatrzyć się w krem do rąk (nie musi być to krem z najwyższej półki cenowej, może być też tańszy), peeling, a w przypadku bardzo zniszczonych dłoni przyda się nam również serum do rąk oraz krem służący do stosowania na noc, polegający na kuracji parafinowej. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie są zbyt drogie, dlatego nie należy rezygnować z ich bardzo regularnego stosowania. Podstawowy kosmetyk, z powyżej wymienionych, który powinniśmy mieć przy sobie właściwie zawsze i używać codziennie, najlepiej po każdym umyciu rąk, to krem do rąk. Nie pozwala on niepotrzebnie wysuszać skóry. Już po używaniu najzwyklejszego kremu, możemy bardzo szybko zauważyć zadowalające nas efekty. Peeling i serum to kosmetyki używanie nie za często – raz w tygodniu. Kuracja parafinowa zaś – tylko w sytuacji gdy nasze dłonie są naprawdę w złym stanie.

Tagi: , ,