Wpisy zaznaczone tagiem ‘internet’

E-kosmetyki

Kategoria: Kosmetyki

E-kosmetyki Jak rozumiemy kupowanie kosmetyków? Prawdopodobnie wyobrażamy je sobie jako wyjście do drogerii, znajdującej się w naszym mieście. Spotykamy w niej sprzedawcę, wybieramy interesujący nas towar i wracamy do domu ciesząc się nowym zakupem. Takie rozumowanie coraz częściej jest może nie błędne ale za to bardzo niekompletne. Dlaczego? Ponieważ opiera się ono na tradycyjnym pojmowaniu drogerii jako miejsca. Tymczasem w sieci można spotkać mnóstwo drogerii internetowych, które sprzedają swoje towary często po promocyjnych względem ich tradycyjnych odpowiednikach cenach. Zakupy w takich e-drogeriach są o wiele prostsze, szybsze i często nawet i tańsze. Wprawdzie nie otrzymujemy towaru na „już” ale mimo tego że możemy się go spodziewać nawet za parę dni wiemy że by dokonać zakupu wcale nie musimy wychodzić z domu. Nie musimy spotykać innych ludzi, cierpieć z powodu złego nastroju. Wszystko możemy zrobić z poziomu własnego domu… Czy warto kupować w e-drogeriach? Tego nie wiemy. Niemniej, w porównaniu z tradycyjnymi sklepami tego typu są one o wiele ciekawsze i atrakcyjniejsze dla dzisiejszego konsumenta. A skoro Internet daje taką możliwość to czemu jej nie wykorzystać? Co ciekawe, e-drogerie mają jeszcze jedną, wielką zaletę. Dzięki nim, możemy zamówić towar z praktycznie każdego zakątka świata. Nie ogranicza nas w tym przypadku nic, chyba że przepustowość naszego łącza.

Tagi: , ,

Dlaczego nie kupować kosmetyków w Sieci?

Kategoria: Kosmetyki

Dlaczego nie kupować kosmetyków w Sieci? Kosmetyki to dość specyficzne produkty. Z jednej strony, tak jak każdym innym produktem również i nimi można handlować w sposób praktycznie nieograniczony a z drugiej, obrót tym towarem musi być w jakiś sposób kontrolowany przez odpowiednie służby. Handlowanie nimi poprzez Internet, rodzi mnóstwo obaw. Oto najpoważniejsze z nich:
1. Kupowanie kosmetyków w sieci nie daje nam możliwości sprawdzenia produktu. Co prawda aspekt ten nie jest tak istotny dla naszego zdrowia, ale już dla naszego zadowolenia już tak. Kupując kosmetyk w tradycyjnej drogerii, mamy pewność co nabywamy. Robiąc to poprzez Sieć, już takiej pewności nie możemy mieć.
2. Kosmetyki w internecie to swoiste niebezpieczeństwo. Dlaczego? Ponieważ do końca nie wiemy co kupujemy. Nabywamy produkt, którego całości skutków ubocznych po prostu nie znamy. W efekcie, po zakupie takiego kosmetyku mogą pojawić się różne problemy natury zdrowotnej.
3. Zbyt częste kupowanie w Internecie zaburza psychikę człowieka, który niejednokrotnie w ten sposób chce uciec przed innymi ludźmi. Często kupowanie towarów przez internet powoduje, że nie jesteśmy już w stanie tak łatwo nawiązać relacji z innymi. Traktujemy kontakt z nimi jako coś niewygodnego, jako coś czego należy dla własnego dobra uniknąć.
Wybierając zakupy w e-drogeriach pamiętajmy szczególnie o naszym bezpieczeństwie.

Tagi: , ,