Wpisy zaznaczone tagiem ‘kosmetyki’

Opalające kosmetyki do ciała

Kategoria: Kosmetyki

Opalające kosmetyki do ciała Jeśli chcemy nadać skórze zdrowy brązowy kolor, a niekoniecznie zależy nam na wykorzystywaniu do tego celu solarium to jak najbardziej mamy jeszcze jedną możliwość. Mianowicie wystarczy zdecydować się na odpowiedni kosmetyki, które nadają skórze bardziej brązowy, opalony kolor. W tym przypadku można wybrać jedną z dwóch możliwości. Po pierwsze kremy brązujące, samoopalacze. Jak wiadomo w takiej sytuacji efekt jest niemalże natychmiastowy. Najczęściej już po kilku godzinach skóra staje się opalona. Nie mnie jednak jeśli chodzi o to rozwiązanie to należy być bardzo ostrożnym i dokładnym. Chodzi o to by równomiernie rozsmarować na całej wyznaczonej powierzchni ciała taki balsam. W przeciwnym wypadku skóra nie będzie wyglądała naturalnie. Natomiast jeśli nie zależy nam na natychmiastowym efekcie, a chcemy jedynie delikatnie pociemnić karnację skóry to warto wykorzystać tą drugą możliwość. Będą to balsamy do ciała, które jedynie delikatnie nadają ciemniejszego koloru skórze. Co więcej, brązowanie nie następuje tak szybko, najczęściej im więcej warstw kremu, regularnie stosowanego co dzień, tym ciemniejsza wychodzi skóra. Oczywiście w tym wypadku będzie to znacznie delikatniejsza opalenizna, ale równie naturalna. Co więcej, takie kosmetyki najczęściej dodatkowo wyposażone są w drobinki, które błyszczą się na skórze.

Tagi: , ,

Kosmetyki do opalania

Kategoria: Kosmetyki

Kosmetyki do opalania Zanim wystawimy swoje ciało na szkodliwe działanie pomocni słonecznych warto je odpowiednio zabezpieczyć. Do tego właśnie służą nam najróżniejsze kosmetyki do opalania. Oczywiście w tym przypadku również jak najbardziej mamy wybór. Tego rodzaj kosmetyki posiadają odpowiednie filtry, które mniej lub bardziej chronią przed wspomnianymi promieniami. Zatem w zależności od tego w jakim stopniu chcemy być opaleni taki kosmetyk do opalania wybieramy. Co więcej, tutaj mamy także podział ze względu na wiek, a konkretnie kosmetyki do opalana dla dzieci i dorosłych. W tym pierwszym przypadku będą one bardzo intensywnie chroniły dziecięco, delikatną skóra przed oparzeniami słonecznymi. Natomiast dla dorosłych filtr zawarty w kremie do opalania może być różnej mocy. Warto jednak dobierać go do rodzaju karnacji skóry, a nie upodobań związanych z opaleniznom ciała. Nie mniej jednak jeśli chodzi o opalanie to mamy kosmetyki do ciała, twarzy, a nawet balsamy do ust. Warto zatem korzystać z wszystkich tych opcji. Nie trudno się domyślić, że w takich miejscach ciała skóra różni się do siebie, dlatego właśnie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. Co więcej, mamy także kosmetyki po opalaniu, które schładzają skórę i w odpowiedni sposób wypełniają utraconymi składnikami i witaminami. Jednym słowem regenerują i nawilżają skórę.

Tagi: , ,

Powrót naturalnych kosmetyków do twarzy

Kategoria: Twarz

Powrót naturalnych kosmetyków do twarzy Woda różana to jeden z najstarszych naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Jest doceniana szczególnie na Bliskim Wschodzie, w Bułgarii i Grecji. Jest to tak naprawdę produkt uboczny przy wytwarzaniu olejku różanego, który stosuję się m.in. w gotowaniu. Stosowana na skórę łagodzi ją, nawilża i tonizuje. Wiele kosmetologów uważa, że zwykła woda różana działa lepiej, niż najdroższy tonik. Może przydać się także osobom pracującym przy komputerze, ponieważ koi podrażnione i zmęczone oczy. Woda różana polecana jest do cery suchej, naczynkowej, tłustej, trądzikowej, dojrzałej, a nawet podrażnionej. Normalizuje, przywraca odpowiednie pH, łagodzi, ściąga i zmniejsza pory. Poprawia koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Stosowany jako tonik wieczorem i rano orzeźwia, a przy regularnym stosowaniu widocznie zwiększa gęstość skóry, podnosząc tym samym jej odporność na warunki zewnętrzne. Warto stosować ją także do kąpieli, co wygładzi i wyrówna kolor skóry na całym ciele, nadając jej jednocześnie aksamitną gładkość. Wodę różaną powinno stosować się przez cały rok, aby zachować odbudowaną barierę skóry jak najdłużej, ale z systematycznymi przerwami. Daję to gwarancję, że nadmierna ilość naturalnego produktu nie doprowadzi z czasem do niepotrzebnego uczulenia.

Tagi: , ,

Nieznane kosmetyki – realne niebezpieczeństwo!

Kategoria: Kosmetyki

Nieznane kosmetyki – realne niebezpieczeństwo! Kosmetyki, są często nazywane dobrodziejstwem ludzkości. To niejednokrotnie prawda, gdyż wpływały one (i nadal wpływają) na nasze zdrowie i jakość życia. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki należy stosować bezgranicznie i z pełnym zaufaniem. Taka strategia może przynieść wiele negatywnych skutków. Takim poważnym niebezpieczeństwem są egzotyczne kosmetyki, których reklamy możemy spotykać w codziennej prasie, telewizji i internecie. Oto związane z nimi niebezpieczeństwa:
1. Egzotyczne i nieznane nikomu kosmetyki mogą nam poważnie zaszkodzić. Nie wiemy, jak taie produkty mogą na nasz działać. Dlatego też trudno jednoznacznie zweryfikować, czy faktycznie nie wpłyną one negatywnie na nasze zdrowie.
2. Nieznane nikomu kosmetyki rodzą często wątpliwości jeśli chodzi o ich prawdziwość. Dlatego też, kupując taki kosmetyk z niepewnego źródła nie tylko narażamy się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia ale też, na zwyczajne oszustwo.
3. Egzotyczne kosmetyki mogą również wpaść w „konflikt” z kosmetykami stosowanymi przez nas na co dzień. Jeśli więc używamy takich specyfików, to nawet jeśli są one prawdziwe – warto na samym początku je sprawdzić, najlepiej na jak najmniejszym fragmencie skóry.
Nie oznacza to, że wszystkie takie kosmetyki od razu mogą nam zaszkodzić. Niemniej, powinniśmy w takich przypadkach baczniej przyglądać się ofercie sprzedawcy oferującego takie produkty.

Tagi: , ,

Szeroki wybór kosmetyków

Kategoria: Kosmetyki

Szeroki wybór kosmetyków W dzisiejszych czasach mamy niemalże nieograniczony wybór jeśli chodzi o kosmetyki. Wszak nawet są specjalne sklepy, drogerie, w których można zakupić jedynie takie produkty, które są przystosowane do każdego rodzaju skóry, niezależnie od problemu z jakim się boryka. Oczywiście kosmetyki to nie tylko produkty pozwalające w odpowiedni sposób zadbać o skórę. To przecież także wszelkiego rodzaju szampony i odżywki do włosów, lakiery do paznokci, kosmetyki do wykonania makijażu. Tak naprawdę do każdej czynności i niedoskonałości wykorzystuje się zupełnie inny produkt kosmetyczny. Zatem naprawdę warto wybierać je zgodnie z przeznaczeniem. To samo dotyczy ich stosowania. Oczywiście wybierając kosmetyki nie kierujemy się tylko i wyłącznie zastosowaniem i tym w jakiej dziedzinie mogą pomóc. Wszak nie mniej ważny będzie walor zapachowy. Jak wiadomo jest to równie ważny element kosmetyków. Wszystko to dlatego, że to jak pachnie kosmetyk wpływa przecież na zapach ciała, które jest nim wysmarowane. Dlatego też na to również należy zwracać uwagę przy doborze odpowiedniego kosmetyku dla siebie. Jak wiadomo wszystko jest tak dopasowane, by każdy bez problemu znalazł kosmetyki dla siebie. Chodzi zarówno o te walory zapachowe, które są jedynie dodatkiem, jak i konkretne zastosowanie kosmetyku do pielęgnacji ciała.

Tagi: , ,