Wpisy zaznaczone tagiem ‘krem’

Krem do rąk – kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda!

Kategoria: Kosmetyki

Krem do rąk – kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda! O ładnych i zadbanych dłoniach marzy każda kobieta, ale nie każda zdaje sobie sprawę z tego, że cała tajemnica to po prostu krem do rąk. Nie należy się z nim rozstawać ani na chwilę (zwłaszcza w okresie jesienni-zimowym, kiedy nasze dłonie są szczególnie narażone na nie pożądanie działanie na nie niskich temperatur). Krem do rąk należy używać zawsze wtedy, gdy czujemy, że nasze dłonie mogą być narażone na przesuszenie: kiedy wracamy z mroźnego spaceru, pracujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu, czy po prostu myjemy ręce. Kremu do rąk nie da się przedawkować. Im częściej go używamy, tym lepiej dla naszych dłoni, ponieważ stają się one gładsze, nie są popękane i zwyczajnie lepiej wyglądają. Dzisiejsze drogerie oferują naprawdę różne rodzaje kremów do rąk z różnych półek cenowych. Dobry krem do rąk kupimy dziś już za 5 zł. Oczywiście nie będzie to krem tak dobry, jak ten odpowiednio droższy, ale i taki w zupełności wystarczy, by pomóc nam właściwie zadbać o nasze dłonie. Należy jedynie pamiętać, by stosować go odpowiednio często. Istnieje kilka rodzajów kremów do rąk: odżywczy, ochronny, nawilżający. Wybierając ten konkretny, właśnie na te właściwości (w zależności od tego, czego potrzebują nasze dłonie) powinniśmy zwrócić swoją uwagę. Nie należy dawać się zwodzić kolorowym opakowaniom, a po prostu czytać etykiety, ponieważ naprawdę dobry krem do rąk wcale nie musi być drogi.

Tagi: , ,

Używanie kremu do rąk

Kategoria: Kosmetyki

Używanie kremu do rąk Bardzo często skóra na dłoniach wymaga dodatkowej, troskliwej opieki. W szczególności w wietrzne lub zimowe dni, kiedy to mamy bardzo zimno. Wszystko to dlatego, że pod wpływem tej pogody dłonie, a raczej skóra na nich, szybko się wysusza. Co powoduje szorstkość, a czasem nawet bolesne pęknięcia. Dlatego właśnie koniecznie należy w odpowiedni sposób zadbać o dłonie. Na szczęście obecnie mamy bardzo dużo różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych tylko i wyłącznie o pielęgnacji rąk. W takim przypadku, jaki został opisany, najlepiej zdecydować się na nawilżający krem do rak. Dzięki temu dostarczy on skórze wszystkich niezbędnych składników do tego, by nawet przy silnym mrozie czy wietrze skóra się nie wysuszała. Nie mniej jednak nie oznacza to bynajmniej, że takie kosmetyki należy używać jedynie w okresie zimowym. O skórę a dłoniach warto dbać przez cały rok. Tylko wtedy będziemy dostarczali jej niezbędnych witamin i minerałów, a także składników. Wszytko to sprawi, że skóra na dłoniach będzie elastyczna i młoda. Chodzi o to, że na dłoniach również widać starzenie się, a dzięki odpowiednim zabiegom można ukryć ich faktyczny wiek. Jednym słowem o skórę na dłoniach należy dbać dokładnie tak samo jak o pozostałe części ciała. Na szczęście pomocne są w tym kremy do rąk, dostępne w różnych wariantach.

Tagi: , ,

Jak zadbać o stopy?

Kategoria: Kosmetyki

Jak zadbać o stopy? Na stopach codziennie musimy dźwigać ciężar całego ciała. Musimy o nie regularnie dbać, zwłaszcza gdy większość dnia spędzamy na stojąco albo nie mamy okazji zmienić obuwia na lżejsze, by móc dać odpocząć swoim stopom. Przy pielęgnacji stóp pomóc nam mogą odpowiednie kosmetyki. Są to przede wszystkim:
– kremy i balsamy do stóp;
– peelingi do stóp;
– antyperspiranty i z zasypki do stóp;
– sól do kąpieli;
– wkładki do butów, poduszeczki żelowe, polerka, pilniczek, obcinak, pumeks i tarka do stóp.
Wszystkie wyżej wymienione kosmetyki to podstawowe produkty, dzięki którym naprawdę poprawimy stan swoich stóp, jeśli tego potrzebują, oraz zadbamy o to, by problemy się nie pojawiały. Podstawowymi kosmetykami to stóp są oczywiście kremy i balsamy. Stosowane codziennie sprawiają, że skóra naszych stóp stanie się gładsza i bardziej odporna na wszelakie podrażnienia. Dla większego efektu wygładzenia możemy również czasem (około raz w tygodniu) stosować peeling oraz krótką (15-minutową) kąpiel naszych stóp w soli do kąpieli. Nierzadko zdarzają się również problemy z nadmierną potliwością stóp – w tym wypadku z pomocą mogą na m przyjść spraye i antyperspiranty wsypywane do butów bądź stosowane bezpośrednio na stopę.
Chociaż stopy w większości czasu chowamy w butach, przychodzi czas, gdy je pokazujemy, dlatego zawczasu należy o nie właściwie zadbać.

Tagi: , ,

Jak odpowiednio zadbać o dłonie?

Kategoria: Kosmetyki

Jak odpowiednio zadbać o dłonie? Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zwracają uwagę na stan swoich dłoni. Warto więc uzbroić się w wiedze, która pozwoli odpowiednio o nie zadbać. Nasze dłonie są codziennie narażane na wiele czynników wewnętrznych (wysiłek fizyczny, niska temperatura, detergenty itp.). Na szczęście istnieje całą gama kosmetyków, które odpowiednio używane pomogą sprawić, że nasze dłonie będą gładkie i zadbane. Podstawową zasadą dbania o nasze ręce jest oczywiście unikanie wszelakich detergentów, a jeśli musimy ich użyć, zakładanie na dłonie gumowych rękawiczek. Aby nasze dłonie były odpowiednio wypielęgnowane, należy zaopatrzyć się w krem do rąk (nie musi być to krem z najwyższej półki cenowej, może być też tańszy), peeling, a w przypadku bardzo zniszczonych dłoni przyda się nam również serum do rąk oraz krem służący do stosowania na noc, polegający na kuracji parafinowej. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie są zbyt drogie, dlatego nie należy rezygnować z ich bardzo regularnego stosowania. Podstawowy kosmetyk, z powyżej wymienionych, który powinniśmy mieć przy sobie właściwie zawsze i używać codziennie, najlepiej po każdym umyciu rąk, to krem do rąk. Nie pozwala on niepotrzebnie wysuszać skóry. Już po używaniu najzwyklejszego kremu, możemy bardzo szybko zauważyć zadowalające nas efekty. Peeling i serum to kosmetyki używanie nie za często – raz w tygodniu. Kuracja parafinowa zaś – tylko w sytuacji gdy nasze dłonie są naprawdę w złym stanie.

Tagi: , ,