Wpisy zaznaczone tagiem ‘makijaż’

Kosmetyki do makijażu

Kategoria: Kobiety

Kosmetyki do makijażu Wbrew pozorom kosmetyki to nie tylko wszelkiego rodzaju kremy, balsamy, płyny do kąpieli czy inne służące do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Pod nazwą kosmetyki kryją się także wszelkiego rodzaju produkty, które uławiają kobietom dbanie o wizerunek i poprawienie wyglądu. Jednym słowem znajdziemy tutaj najróżniejsze kosmetyki do makijażu. Z pewnością każda kobieta doskonale wie, że zanim ukaże się a twarzy efekt końcowy koniecznie należy nałożyć kilka warstw, na które składają się najróżniejsze kosmetyki. Dlatego właśnie mamy tutaj wszelkiego rodzaju korektory, które mają zamaskować najróżniejsze niedoskonałości. Poza tym wszystkim znajdujemy tutaj różne podkłady, fluidy i pudry. Wszystko to można zaliczyć do pierwszej podstawowej warstwy makijażu, bez której kolejne etapy byłyby nie możliwe. Jednym słowem to właśnie te kosmetyki przygotowują skórę twarzy do idealnego makijażu. Po tym można już w dowolny sposób ozdabiać powieki, policzki, a nawet usta. Do każdego z tym fragmentów ciała wykorzystuje się inne kosmetyki. Tak na przykład od powiek mamy cienie, a także kredki. Natomiast do rzęst wykorzystujemy oczywiście tusze. Jeśli chodzi o policzki to jedynym kosmetykiem, który się tutaj nakłada, poza bazą, jest róż. Kosmetyki do ust to przede wszystkim pomadki, balsamy i błyszczyki.

Tagi: , ,

Makijaż na zimę…

Kategoria: Twarz

Makijaż na zimę… Makijaż… większości osobom kojarzy się on z upiększaniem przez kobiety wyglądu swojej twarzy. Jak widać, uważa się go głównie za czynnik upiększający a nie chroniący przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Tymczasem makijaż, może być również wykorzystywany w ochronie naszej skóry. Chodzi o zabezpieczenie jej przed np. zimą czyli mówiąc inaczej – mrozem, wiatrem, lodowatym deszczem i przede wszystkim śniegiem. Podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku „na zimę” należy przemyśleć kilka aspektów, które mogą być decydujące dla dobrej kondycji naszego ciała.
1. Wybierajmy kosmetyki które pomagają chronić naszą skórę np. podczas dużych różnic temperatur. Często bowiem wychodzimy z ciepłego wnętrza naszego domu wprost na mróz (i vice versa). Warto w tak niekorzystnych warunkach termicznych zadbać o swoje zdrowie.
2. Szukajmy preparatów nawilżających. W okresie zimowym, szczególnie istotne jest to by nasza skóra (tak łatwo ulegająca różnego rodzaju wysuszeniom i pęknięciom) miała wystarczająco dużo wilgoci w sobie.
3. Zastanówmy się nad preparatami, które ochronią nasze ciało a szczególnie skórę twarzy przed promieniowaniem UV. Doceńmy fakt, że zagraża nam ono zarówno w lecie jak i w zimę.
4. Korzystajmy z pomadek i balsamów do ust. Ich działanie jest błogosławieństwem dla naszej skóry, szczególnie w okresie zimowym.

Tagi: , ,

Jak kosmetykami podkreślić urodę?

Kategoria: Kobiety

Jak kosmetykami podkreślić urodę? Dzięki niektórym kosmetykom mamy możliwość nieco podkreślić urodę, a także zamaskować niedoskonałości. Chociaż tak naprawdę wszystkie kosmetyki jakie dostępne są na rynku mają za zadanie przede wszystkim w odpowiedni sposób pielęgnować, a więc doprowadzać do tego, by wydobyć z nas to co najlepsze i najpiękniejsze. Nie mniej jednak by to było w ogóle możliwe należy wykorzystywać w prawidłowy sposób wszystkie kosmetyki jakie tylko są dostępne. Jednym słowem można korzystać jedynie zgodnie z ich przeznaczeniem. Zatem balsamy do ciała dają nam najwięcej możliwości, gdyż można je stosować na całej powierzchni ciała. Chyba, że są one do pielęgnacji czy też do regeneracji konkretnego miejsc. Tak na przykład balsam do ciała działający na rozstępy powinien być stosowany jedynie w tych miejscach, w których ten mankament występuje. Dokładnie to samo tyczy się kremów do twarzy, a mianowicie należy stosować je zgodnie ze swoim wiekiem, a także zastosowaniem. Wszak w każdym wieku skóra potrzebuje innych witamin i składników. Tylko odpowiednie stosowanie kosmetyków do wyznaczonych części ciała i zadań dają nam szansę na realne poprawieni urody i wyeliminowanie niedoskonałości. Dotyczy to zarówno kosmetyków do mycia ciała, jak i kremów oraz balsamów, a nawet wszelkiego rodzaju kosmetyków do makijażu.

Tagi: , ,

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu

Kategoria: Twarz

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu Wydawać by się mogło, że wykonanie ładnego codziennego makijażu to nie lada wyzwanie. To oczywiście nie jest proste, ale, jeśli posiadamy 5 podstawowych kosmetyków do makijażu, stanie się to o wiele łatwiejsze. Te produkty to:
1. Podkład – idealna promienista cera pozbawiona niedoskonałości jest niestety nieosiągalna, ponieważ każda z nas ma jakiś kompleks – mankament, który chciałaby zakryć; podkład służy właśnie do tego.
2. Korektor – podstawowy kosmetyk do ukrycia „worów” (pod oczami), które niepotrzebnie dodają nam lat i nieukryte potrafią zniszczyć każdy makijaż.
3. Cień do powiek – ma za zadanie odpowiednio wymodelować nasze oko; najbardziej uniwersalnymi kolorami są trzy: jasny matowy brąz, ciemny matowy brąz oraz kolor cielisty; najlepszy efekt uzyskamy nakładając jasny brąz na całą powiekę, ciemny brąz – na załamanie powieki, a cielisty – na łuk brwiowy; w ten sposób sprawimy, że nasze oko stanie się jaśniejsze i optycznie je podniesiemy.
4. Tusz do rzęs – podkreślone rzęsy od razu optycznie podkreślają oko i sprawiają, że nasze spojrzenie staje się seksowniejsze, jaśniejsze i bardziej przenikliwe.
5. Błyszczyk do ust – nie potrzeba precyzji, żeby go użyć; usta można poprawić w każdej chwili – jednym ruchem, uzyskując niesamowity i bardzo naturalny efekt.

Tagi: , ,