Wpisy zaznaczone tagiem ‘nieznane’

Nieznane kosmetyki – realne niebezpieczeństwo!

Kategoria: Kosmetyki

Nieznane kosmetyki – realne niebezpieczeństwo! Kosmetyki, są często nazywane dobrodziejstwem ludzkości. To niejednokrotnie prawda, gdyż wpływały one (i nadal wpływają) na nasze zdrowie i jakość życia. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki należy stosować bezgranicznie i z pełnym zaufaniem. Taka strategia może przynieść wiele negatywnych skutków. Takim poważnym niebezpieczeństwem są egzotyczne kosmetyki, których reklamy możemy spotykać w codziennej prasie, telewizji i internecie. Oto związane z nimi niebezpieczeństwa:
1. Egzotyczne i nieznane nikomu kosmetyki mogą nam poważnie zaszkodzić. Nie wiemy, jak taie produkty mogą na nasz działać. Dlatego też trudno jednoznacznie zweryfikować, czy faktycznie nie wpłyną one negatywnie na nasze zdrowie.
2. Nieznane nikomu kosmetyki rodzą często wątpliwości jeśli chodzi o ich prawdziwość. Dlatego też, kupując taki kosmetyk z niepewnego źródła nie tylko narażamy się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia ale też, na zwyczajne oszustwo.
3. Egzotyczne kosmetyki mogą również wpaść w „konflikt” z kosmetykami stosowanymi przez nas na co dzień. Jeśli więc używamy takich specyfików, to nawet jeśli są one prawdziwe – warto na samym początku je sprawdzić, najlepiej na jak najmniejszym fragmencie skóry.
Nie oznacza to, że wszystkie takie kosmetyki od razu mogą nam zaszkodzić. Niemniej, powinniśmy w takich przypadkach baczniej przyglądać się ofercie sprzedawcy oferującego takie produkty.

Tagi: , ,