Wpisy zaznaczone tagiem ‘odżywka’

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do włosów?

Kategoria: Włosy

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do włosów? Od zawsze szukamy sposobów na piękne i lśniące włosy. To jednak nie wszystko – przede wszystkim ważne jest, by nasze włosy były zdrowe. O właściwą pielęgnację pomogą nam zadbać, odpowiednio dobrane do struktury naszych włosów, kosmetyki. Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji włosów jest oczywiście szampon. Aby wybrać ten najodpowiedniejszy, należy być świadomym struktury i stanu swoich włosów. Inny szampon zastosujemy przecież do włosów suchych i cienkich, a zupełnie inny – do gęstych i długich. Jeszcze inny natomiast do kręconych, inny – do prostych. Inny do naturalnych, inny – do farbowanych. Jeśli nie mamy tej świadomości, nie wybierzemy odpowiedniego szamponu. Oprócz szamponu dodać możemy odpowiednią odżywkę do włosów, dostosowaną do stanu naszych włosów i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Często, ułatwiając sobie zadanie, możemy po prostu wybrać odżywkę z tej samej serii, do której należy wybrany przez nas szampon. Bardzo pomocne w pielęgnacji włosów są również maski i wcierki. Nie stosuje się ich często (około raz w tygodniu), jednak stosowane regularnie (pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane) potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Włosy to, obok dłoni, zębów i stóp, nasza wizytówka, dlatego nie można dbać o nie tylko czasem. O stan włosów należy dbać przede wszystkim regularnie.

Tagi: , ,

Odpowiednia pielęgnacja włosów

Kategoria: Kobiety

Odpowiednia pielęgnacja włosów O tym, że włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji każdy z pewnością doskonale wie. Dlatego właśnie mamy tak wiele różnego rodzaju kosmetyków do włosów. Dzięki temu niezależnie od ich rodzaju można dobrać kosmetyk specjalnie do nich przystosowany. Chodzi o to, by w jak najlepszym stopniu zadbać o ich wygląd, wytrzymałość, a przede wszystkim zdrowie. Dlatego właśnie a niemalże każdy problem związany z włosami zaradzić mogą odpowiednio dobrane kosmetyki. Jak wiadomo mamy specjalne szampony, odżywki, balsami do włosów. Każdy z nich ma kilka rodzai, jak chociażby przeciwłupieżowe, na przetłuszczające się włosy, zapobiegając nadmiernemu wypadaniu, dla farbowanych włosów. Jest to tylko kilka przykładów jakie kosmetyki do włosów mogą być. Dzięki temu wszystkiemu istnieje możliwość dobrania kosmetyków w zależności od rodzaju włosów. Nie mniej jednak nie tylko dobo ma wpływ na ich zdrowie. Można powiedzieć, że stosowanie odpowiednich kosmetyków to jedynie połowa sukcesu. Równie ważne jest to w jaki sposób z nich korzystamy. Najlepiej oczywiście stosować się ściśle do zaleceń producenta. Zwłaszcza jeśli chodzi o częstotliwość i sposób stosowania takich kosmetyków. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że kosmetyk do włosów na pewno im pomoże w tej konkretnej potrzebie, a na pewno nie zaszkodzi.

Tagi: , ,

Szampon szamponowi nierówny

Kategoria: Włosy

Szampon szamponowi nierówny Łupież, swędząca skóra głowy, wypadanie włosów to najczęstsze problemy związane z włosami Polaków. W mediach słyszymy i widzimy coraz więcej reklam dotyczących walki z tymi problemami. Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych i skutecznie działających produktów, które mają niwelować te dolegliwości. Prawda jednak taka, że jedną z najczęstszych przyczyn występowania tych kłopotów są właśnie szampony, a raczej drażliwe składniki, z których zostały wyprodukowane. Jest nią w szczególności alkohol i SLS, czyli tanie zamienniki produktów do odtłuszczania i mycia. Oba te składniki bardzo wysuszają skórę, co prowadzi do jej podrażnienia. Systematyczne i długotrwałe używanie szamponów z takim składem może wywołać wyżej wspomniane dolegliwości. Co zatem robić? Szukać i sięgać po szampony z łagodnym składem. Są nimi między innymi szampony ziołowe, organiczne, wyprodukowane ze składników naturalnych, balsamy do mycia włosów jak i szampony dla dzieci. Stosowanie ich w zamienniku za klasyczne szampony powinno rozwiązać problem częściowo, lub całkowicie. Warto także zwrócić uwagę na swoją odżywkę, którą powinno nakładać się tylko i wyłącznie na połowę długości włosów (od połowy w dół). Uniemożliwi to przeniknięcie silnych składników odżywki na skórę głowy.

Tagi: , ,