Wpisy zaznaczone tagiem ‘peeling’

Problem z rodzinny peelingów

Kategoria: Kosmetyki

Problem z rodzinny peelingów Każda z Pań zna kosmetyk taki jak peeling – do twarzy, do ciała, do ust. Wykonuję się go po demakijażu i umyciu skóry. Jego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie skóry, jej złuszczenie i przygotowanie na dalsze zabiegi kosmetyczne – kremy, sera, maseczki. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba zdecydować się na konkretny rodzaj peelingu. Dostępne są bowiem peelingi enzymatyczne (z kwasami), drobnoziarniste, gruboziarniste, peel off, w postaci żelu jak i złuszczającego kremu. Niezwykle ważne jest dobranie kosmetyku pod typ swojej cery, ponieważ niewłaściwy może podrażnić skórę. W przypadku cery suchej i wrażliwej, dozwolone są tylko peelingi enzymatyczne. Używa się go jak maseczki, nakładając na suchą skórę i spłukując po wyznaczonym przez producenta czasie. Działa łagodnie, ale dogłębnie, bez niepotrzebnego narażania skóry na uszkodzenia. Przy cerze mieszanej sprawdzają się dwa rodzaje peelingów – z drobinkami (drobnoziarniste i gruboziarniste) oraz peelingi peel off. Są to peelingi w postaci maski, która nałożona na twarz zasycha z czasem i wymaga delikatnego ściągnięcia. W ten sposób usuwa nie tylko zrogowaciały naskórek ale i uwalnia pory od zanieczyszczeń. Do cery tłustej sprawdza się peeling klasyczny ze składnikami ściągającymi, którego nałożenie wymaga masażu. Oczyszcza, tonizuje, a jednocześnie uspokaja skórę.

Tagi: , ,

Peeling – kosmetyk na „wszystko”

Kategoria: Kosmetyki

Peeling – kosmetyk na „wszystko” Peeling to sposób na poprawienie kondycji naszej skóry. Dzięki niemu, jest ona lepiej nawilżona, jędrniejsza, gładsza i elastyczna. Podobnie, jak inne sposoby stosowania kosmetyków, również i peeling ma swoje specjalne zastosowania. Poniżej, w kilku punktach opiszemy je:
1. Oczyszcza skórę z wszystkich rodzajów zanieczyszczeń jakie pojawiają się na niej w trakcie dnia. Składa się on z niewielkich granulek, które skutecznie eliminują niepotrzebne „dodatki” znajdujące się na naszej skórze, w ten sposób wygładzając i ujędrniając ją.
2. Znajduje on główne zastosowanie na skórze twarzy. Jest to spowodowane głównie tym, że umożliwia on oczyszczanie porów i złuszcza naskórek. W ten sposób skóra naszej twarzy wydaje się o wiele piękniejsza i przede wszystkim zdrowsza.
3. Peeling odświeża również naszą cerę, eliminując z niej resztki potu. W ten sposób, po jego zastosowaniu czujemy się lepiej i świeżej.
4. Warto go stosować z różnymi kremami nawilżającymi. W ten sposób zawarte w nich składniki mogą skuteczniej nawilżać w ten sposób oczyszczoną skórę. Wiadomo bowiem, że dzięki peelingowi, zawarte w tych specyfikach substancje będą lepiej oddziaływać na naszą cerę.
I jeszcze jedno  Peeling to preparat, który składa się najczęściej z naturalnych składników. Dzięki temu, jest on bezpieczny dla naszego ciała a przede wszystkim cery. Warto pamiętać jednak o tym, by peelingu przeznaczonego na „resztę ciała” nie stosować no na twarzy.

Tagi: , ,