Wpisy zaznaczone tagiem ‘pielęgnacja’

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy

Kategoria: Twarz

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy Twarz to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy się nauczyć odpowiednio o nie dbać. Podstawowe kosmetyki, które skutecznie nam w tym pomogą to:
1. Tonik oczyszczający lub płyn micelarny – to podstawowe kosmetyki oczyszczające naszą twarz; twarz należy myć dwa razy dziennie i właśnie tonik lub płyn powinien nam w tym pomóc; produkt ten powinien być odpowiednio dobrany do: naszego wieku (inne toniki przeznaczone są dla nastolatków, a inne dla cery dojrzałej), rodzaju skóry nasze twarzy (innego produktu powinna używać osoba z cerą trądzikową, innego – z cerą tłustą itp.).
2. Płyn do demakijażu lub żel oczyszczający – zmycie makijażu po całym dniu to bardzo ważny rytuał; istotne jest również to, by przy tym nie zostały podrażnione nasze oczy bądź cera, dlatego, jeśli jesteśmy świadomi naszej „delikatności”, powinniśmy wybierać specjalne przeznaczone do tego produkty.
3. Krem na dzień – nawilża skórę w dzień.
4. Krem na noc – zajmuje się nawilżeniem cery w nocy, kiedy śpimy.
5. Peeling, maseczka do twarzy – warto raz- dwa razy w tygodniu poświęcić kilkanaście minut swojej twarzy, bo to bardzo ważne minuty; peeling i maseczka do twarzy nie są produktami koniecznymi, jednak warto z nich korzystać, tym bardziej, że nie wymagają one użytkowania codziennego, zatem kosmetyki te są o wiele wydajniejsze.

Tagi: , ,

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dłoni

Kategoria: Kobiety

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dłoni Nasze dłonie codziennie narażane są na wiele czynników zewnętrznych, dlatego ważna jest ich regularna pielęgnacja. Trzy podstawowe kosmetyki, które mają za zadanie nam w tym pomóc to:
1. Krem do rąk – to kosmetyk, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie: w domu, w pracy w podróży itp.; krem do rąk nie jest kosmetykiem drogim, dlatego kilka tubek więcej nie zawadzi, a, używany codziennie, krem naprawdę bardzo szybko bardzo pozytywnie wpłynie na stan skóry naszych dłoni; używanie kremu jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy niskie temperatury na zewnątrz potęgują negatywny wpływ czynników zewnętrznych osłabiających skórę naszych rąk.
2. Serum do rąk, kuracja parafinowa – serum najbardziej spełnia swoje zadanie gdy skóra naszych dłoni jest naprawdę zniszczona i potrzebuje szybkiej regeneracji; kuracja parafinowa zaś dodatkowo odmładza naszą skórę na dłoniach.
3. Peeling – jego główną funkcją jest złuszczanie niepotrzebnego naskórka, który w efekcie jest gładszy i świeższy (właściwie już po pierwszym użyciu); zarówno peeling, jak i serum bądź kuracja parafinowa to zabiegi, które wykonywać należy dosyć rzadko – nie trzeba o nich pamiętać codziennie (jak o kremie).
Nasze dłonie to nasza wizytówka, dlatego warto zadbać o ich kondycję. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie należą do najdroższych. Są zatem osiągalne dla każdego.

Tagi: , ,

Odpowiednia pielęgnacja włosów

Kategoria: Kobiety

Odpowiednia pielęgnacja włosów O tym, że włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji każdy z pewnością doskonale wie. Dlatego właśnie mamy tak wiele różnego rodzaju kosmetyków do włosów. Dzięki temu niezależnie od ich rodzaju można dobrać kosmetyk specjalnie do nich przystosowany. Chodzi o to, by w jak najlepszym stopniu zadbać o ich wygląd, wytrzymałość, a przede wszystkim zdrowie. Dlatego właśnie a niemalże każdy problem związany z włosami zaradzić mogą odpowiednio dobrane kosmetyki. Jak wiadomo mamy specjalne szampony, odżywki, balsami do włosów. Każdy z nich ma kilka rodzai, jak chociażby przeciwłupieżowe, na przetłuszczające się włosy, zapobiegając nadmiernemu wypadaniu, dla farbowanych włosów. Jest to tylko kilka przykładów jakie kosmetyki do włosów mogą być. Dzięki temu wszystkiemu istnieje możliwość dobrania kosmetyków w zależności od rodzaju włosów. Nie mniej jednak nie tylko dobo ma wpływ na ich zdrowie. Można powiedzieć, że stosowanie odpowiednich kosmetyków to jedynie połowa sukcesu. Równie ważne jest to w jaki sposób z nich korzystamy. Najlepiej oczywiście stosować się ściśle do zaleceń producenta. Zwłaszcza jeśli chodzi o częstotliwość i sposób stosowania takich kosmetyków. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że kosmetyk do włosów na pewno im pomoże w tej konkretnej potrzebie, a na pewno nie zaszkodzi.

Tagi: , ,