Wpisy zaznaczone tagiem ‘podział’

Podział szeroko rozumianych kosmetyków

Kategoria: Kosmetyki

Podział szeroko rozumianych kosmetyków Kosmetyki, to na pierwszy rzut oka jednorodna grupa produktów. Gdybyśmy jednak przyjrzeli im się bliżej, okazuje się że ich podział jest znacznie głębszy i można je rozróżnić pod wieloma względami. Postanowiliśmy podzielić kosmetyki według kilku najpopularniejszych kryteriów.
1. Ze względu na miejsce ich stosowania:
– kosmetyki nakładane na twarz
– kosmetyki których rolą jest pielęgnacja skóry
– kosmetyki przeznaczone do ochrony paznokci i włosów
2. Ze względu na grupę odbiorców dla których jest ona przeznaczona – są to kobiety, dzieci, młodzież czy nawet mężczyźni. Tak, tak – również i dla nich przeznaczona jest specyficzna grupa kosmetyków
3.Ze względu na ich przeznaczenie (nie mylić z lokalizacją w której są stosowane):
– mogą mieć one funkcję oczyszczającą (np. eliminując z naszego organizmu wszelkie szkodliwe substancje)
– ochronne i pielęgnujące – ich rolą jest ochrona i pielęgnacja naszej skóry, dzięki czemu staje się ona zdrowsza a przez to „młodsza”
– zapachowe – ich rolą jest „przyozdobienie nas” w specyficzny, rzecz jasna miły zapach. Są to różnego rodzaju dezodoranty, wody kwiatowe itd. Warto pamiętać że kosmetyki z tej grupy nie są odpowiedzialne za nasz wygląd…
– pozwalające na zmianę wyglądu – są to różnego rodzaju specyfiki, które ułatwiają nam zdobienie ciała itd. Przykładem takich kosmetyków są np. różnego rodzaju kolorowe kosmetyki.

Tagi: , ,