Wpisy zaznaczone tagiem ‘przegląd’

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu

Kategoria: Twarz

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu Wydawać by się mogło, że wykonanie ładnego codziennego makijażu to nie lada wyzwanie. To oczywiście nie jest proste, ale, jeśli posiadamy 5 podstawowych kosmetyków do makijażu, stanie się to o wiele łatwiejsze. Te produkty to:
1. Podkład – idealna promienista cera pozbawiona niedoskonałości jest niestety nieosiągalna, ponieważ każda z nas ma jakiś kompleks – mankament, który chciałaby zakryć; podkład służy właśnie do tego.
2. Korektor – podstawowy kosmetyk do ukrycia „worów” (pod oczami), które niepotrzebnie dodają nam lat i nieukryte potrafią zniszczyć każdy makijaż.
3. Cień do powiek – ma za zadanie odpowiednio wymodelować nasze oko; najbardziej uniwersalnymi kolorami są trzy: jasny matowy brąz, ciemny matowy brąz oraz kolor cielisty; najlepszy efekt uzyskamy nakładając jasny brąz na całą powiekę, ciemny brąz – na załamanie powieki, a cielisty – na łuk brwiowy; w ten sposób sprawimy, że nasze oko stanie się jaśniejsze i optycznie je podniesiemy.
4. Tusz do rzęs – podkreślone rzęsy od razu optycznie podkreślają oko i sprawiają, że nasze spojrzenie staje się seksowniejsze, jaśniejsze i bardziej przenikliwe.
5. Błyszczyk do ust – nie potrzeba precyzji, żeby go użyć; usta można poprawić w każdej chwili – jednym ruchem, uzyskując niesamowity i bardzo naturalny efekt.

Tagi: , ,

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dłoni

Kategoria: Kobiety

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji dłoni Nasze dłonie codziennie narażane są na wiele czynników zewnętrznych, dlatego ważna jest ich regularna pielęgnacja. Trzy podstawowe kosmetyki, które mają za zadanie nam w tym pomóc to:
1. Krem do rąk – to kosmetyk, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie: w domu, w pracy w podróży itp.; krem do rąk nie jest kosmetykiem drogim, dlatego kilka tubek więcej nie zawadzi, a, używany codziennie, krem naprawdę bardzo szybko bardzo pozytywnie wpłynie na stan skóry naszych dłoni; używanie kremu jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy niskie temperatury na zewnątrz potęgują negatywny wpływ czynników zewnętrznych osłabiających skórę naszych rąk.
2. Serum do rąk, kuracja parafinowa – serum najbardziej spełnia swoje zadanie gdy skóra naszych dłoni jest naprawdę zniszczona i potrzebuje szybkiej regeneracji; kuracja parafinowa zaś dodatkowo odmładza naszą skórę na dłoniach.
3. Peeling – jego główną funkcją jest złuszczanie niepotrzebnego naskórka, który w efekcie jest gładszy i świeższy (właściwie już po pierwszym użyciu); zarówno peeling, jak i serum bądź kuracja parafinowa to zabiegi, które wykonywać należy dosyć rzadko – nie trzeba o nich pamiętać codziennie (jak o kremie).
Nasze dłonie to nasza wizytówka, dlatego warto zadbać o ich kondycję. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie należą do najdroższych. Są zatem osiągalne dla każdego.

Tagi: , ,