Wpisy zaznaczone tagiem ‘sklep’

Dlaczego nie kupować kosmetyków w Sieci?

Kategoria: Kosmetyki

Dlaczego nie kupować kosmetyków w Sieci? Kosmetyki to dość specyficzne produkty. Z jednej strony, tak jak każdym innym produktem również i nimi można handlować w sposób praktycznie nieograniczony a z drugiej, obrót tym towarem musi być w jakiś sposób kontrolowany przez odpowiednie służby. Handlowanie nimi poprzez Internet, rodzi mnóstwo obaw. Oto najpoważniejsze z nich:
1. Kupowanie kosmetyków w sieci nie daje nam możliwości sprawdzenia produktu. Co prawda aspekt ten nie jest tak istotny dla naszego zdrowia, ale już dla naszego zadowolenia już tak. Kupując kosmetyk w tradycyjnej drogerii, mamy pewność co nabywamy. Robiąc to poprzez Sieć, już takiej pewności nie możemy mieć.
2. Kosmetyki w internecie to swoiste niebezpieczeństwo. Dlaczego? Ponieważ do końca nie wiemy co kupujemy. Nabywamy produkt, którego całości skutków ubocznych po prostu nie znamy. W efekcie, po zakupie takiego kosmetyku mogą pojawić się różne problemy natury zdrowotnej.
3. Zbyt częste kupowanie w Internecie zaburza psychikę człowieka, który niejednokrotnie w ten sposób chce uciec przed innymi ludźmi. Często kupowanie towarów przez internet powoduje, że nie jesteśmy już w stanie tak łatwo nawiązać relacji z innymi. Traktujemy kontakt z nimi jako coś niewygodnego, jako coś czego należy dla własnego dobra uniknąć.
Wybierając zakupy w e-drogeriach pamiętajmy szczególnie o naszym bezpieczeństwie.

Tagi: , ,