Wpisy zaznaczone tagiem ‘stopy’

Jak zadbać o stopy?

Kategoria: Kosmetyki

Jak zadbać o stopy? Na stopach codziennie musimy dźwigać ciężar całego ciała. Musimy o nie regularnie dbać, zwłaszcza gdy większość dnia spędzamy na stojąco albo nie mamy okazji zmienić obuwia na lżejsze, by móc dać odpocząć swoim stopom. Przy pielęgnacji stóp pomóc nam mogą odpowiednie kosmetyki. Są to przede wszystkim:
– kremy i balsamy do stóp;
– peelingi do stóp;
– antyperspiranty i z zasypki do stóp;
– sól do kąpieli;
– wkładki do butów, poduszeczki żelowe, polerka, pilniczek, obcinak, pumeks i tarka do stóp.
Wszystkie wyżej wymienione kosmetyki to podstawowe produkty, dzięki którym naprawdę poprawimy stan swoich stóp, jeśli tego potrzebują, oraz zadbamy o to, by problemy się nie pojawiały. Podstawowymi kosmetykami to stóp są oczywiście kremy i balsamy. Stosowane codziennie sprawiają, że skóra naszych stóp stanie się gładsza i bardziej odporna na wszelakie podrażnienia. Dla większego efektu wygładzenia możemy również czasem (około raz w tygodniu) stosować peeling oraz krótką (15-minutową) kąpiel naszych stóp w soli do kąpieli. Nierzadko zdarzają się również problemy z nadmierną potliwością stóp – w tym wypadku z pomocą mogą na m przyjść spraye i antyperspiranty wsypywane do butów bądź stosowane bezpośrednio na stopę.
Chociaż stopy w większości czasu chowamy w butach, przychodzi czas, gdy je pokazujemy, dlatego zawczasu należy o nie właściwie zadbać.

Tagi: , ,