Wpisy zaznaczone tagiem ‘szminka’

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy

Kategoria: Twarz

Przegląd podstawowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy Twarz to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy się nauczyć odpowiednio o nie dbać. Podstawowe kosmetyki, które skutecznie nam w tym pomogą to:
1. Tonik oczyszczający lub płyn micelarny – to podstawowe kosmetyki oczyszczające naszą twarz; twarz należy myć dwa razy dziennie i właśnie tonik lub płyn powinien nam w tym pomóc; produkt ten powinien być odpowiednio dobrany do: naszego wieku (inne toniki przeznaczone są dla nastolatków, a inne dla cery dojrzałej), rodzaju skóry nasze twarzy (innego produktu powinna używać osoba z cerą trądzikową, innego – z cerą tłustą itp.).
2. Płyn do demakijażu lub żel oczyszczający – zmycie makijażu po całym dniu to bardzo ważny rytuał; istotne jest również to, by przy tym nie zostały podrażnione nasze oczy bądź cera, dlatego, jeśli jesteśmy świadomi naszej „delikatności”, powinniśmy wybierać specjalne przeznaczone do tego produkty.
3. Krem na dzień – nawilża skórę w dzień.
4. Krem na noc – zajmuje się nawilżeniem cery w nocy, kiedy śpimy.
5. Peeling, maseczka do twarzy – warto raz- dwa razy w tygodniu poświęcić kilkanaście minut swojej twarzy, bo to bardzo ważne minuty; peeling i maseczka do twarzy nie są produktami koniecznymi, jednak warto z nich korzystać, tym bardziej, że nie wymagają one użytkowania codziennego, zatem kosmetyki te są o wiele wydajniejsze.

Tagi: , ,