Wpisy zaznaczone tagiem ‘temperatura’

Kosmetyki w zimie…

Kategoria: Kosmetyki

Zbliża się szczególny czas… Tak, zima to okres który naszą skórę niezwykle mocno doświadcza. Niskie temperatury, śnieg, lodowaty deszcz – to wszystko oddziałuje na naszą skórę sprawiając, że sporo traci ona na swym pięknie. Co może nam w takiej sytuacji dokuczać i jak sobie z tym poradzić?
1. Ogromnym problemem jest jak już wspomnieliśmy – niska temperatura. Sprawia ona, że nasza skóra pęka i traci na swym pięknie. O ile nie przywrócimy w naszym kraju wysokich, letnich temperatur w grudniu, o tyle możemy naszą skórę ochronić przed tego typu zagrożeniami.
2. Problemem może być też wysuszanie skóry. Niskie temperatury często wiążą się z bardzo suchym powietrzem. Nasza skóra nie jest wtedy odpowiednio nawilżona, przez co również traci na swej urodzie. Każdy chyba odczuwa od czasu do czasu ten dziwny stan i poczucie „ściągniętej skóry”.
Jak z tym walczyć? Na szczęście na rynku jest sporo preparatów które pomogą nam zadbać o nasz wygląd w tym szczególnym, niedobrym dla naszej skóry okresie. Pamiętajmy, że jeśli mamy ku temu jakiekolwiek wątpliwości – zawsze możemy zapytać sprzedawcę. Możemy mieć pewność, że w dobrych sieciach z kosmetykami z pewnością sprzedawca doradzi nam co mamy zrobić by zadbać o nasz wygląd. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi nie tylko sam wygląd, ale przede wszystkim zdrowie naszej skóry czyli jakby nie inaczej również nas.

Tagi: , ,

Jakie kosmetyki do twarzy są nam potrzebne?

Kategoria: Twarz

Jakie kosmetyki do twarzy są nam potrzebne? Nasza cera jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne (promieniowanie słoneczne, wiatr, niska temperatura itp.), dlatego należy odpowiednio o nią zadbać. Niezwykle istotna jest w tej kwestii codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Pomagają nam w tym oczywiście właściwie dobrane kosmetyki. Cerę należy przede wszystkim regularnie oczyszczać. W naszej toaletce powinny zatem znaleźć się podstawowe kosmetyki pełniące tę funkcję, tj.: tonik oczyszczający albo płyn micelarny (do stosowania dwa razy dziennie przy pomocy płatków kosmetycznych); żel lub mleczko do demakijażu; nawilżane chusteczki do demakijażu (do oczyszczania twarzy w podróży). Ważne dla naszej cery jest także jej nawilżenie. Do tego służą kremy na noc i na dzień. Ponadto skóra naszej twarzy wymaga regularnego złuszczania naskórka. Około raz w tygodniu należy zatem skorzystać ze specjalnego, przeznaczonego do skóry twarzy, peelingu. Po pozbyciu się naskórka nie zaszkodzi również zastosowanie maseczki, która ma za zadanie odżywić naszą cerę, dodać jej gładkości i świeżości. Przy wyborze danych kosmetyków do twarzy, musimy pamiętać o rodzaju naszej cery, by móc wybrać właściwie. Rynek oferuje dziś ogromną gamę możliwości – kosmetyki do twarzy suchej, normalnej, tłustej, mieszanej itp.

Tagi: , ,