Wpisy zaznaczone tagiem ‘zima’

Kosmetyki w zimie…

Kategoria: Kosmetyki

Zbliża się szczególny czas… Tak, zima to okres który naszą skórę niezwykle mocno doświadcza. Niskie temperatury, śnieg, lodowaty deszcz – to wszystko oddziałuje na naszą skórę sprawiając, że sporo traci ona na swym pięknie. Co może nam w takiej sytuacji dokuczać i jak sobie z tym poradzić?
1. Ogromnym problemem jest jak już wspomnieliśmy – niska temperatura. Sprawia ona, że nasza skóra pęka i traci na swym pięknie. O ile nie przywrócimy w naszym kraju wysokich, letnich temperatur w grudniu, o tyle możemy naszą skórę ochronić przed tego typu zagrożeniami.
2. Problemem może być też wysuszanie skóry. Niskie temperatury często wiążą się z bardzo suchym powietrzem. Nasza skóra nie jest wtedy odpowiednio nawilżona, przez co również traci na swej urodzie. Każdy chyba odczuwa od czasu do czasu ten dziwny stan i poczucie „ściągniętej skóry”.
Jak z tym walczyć? Na szczęście na rynku jest sporo preparatów które pomogą nam zadbać o nasz wygląd w tym szczególnym, niedobrym dla naszej skóry okresie. Pamiętajmy, że jeśli mamy ku temu jakiekolwiek wątpliwości – zawsze możemy zapytać sprzedawcę. Możemy mieć pewność, że w dobrych sieciach z kosmetykami z pewnością sprzedawca doradzi nam co mamy zrobić by zadbać o nasz wygląd. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi nie tylko sam wygląd, ale przede wszystkim zdrowie naszej skóry czyli jakby nie inaczej również nas.

Tagi: , ,

Makijaż na zimę…

Kategoria: Twarz

Makijaż na zimę… Makijaż… większości osobom kojarzy się on z upiększaniem przez kobiety wyglądu swojej twarzy. Jak widać, uważa się go głównie za czynnik upiększający a nie chroniący przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Tymczasem makijaż, może być również wykorzystywany w ochronie naszej skóry. Chodzi o zabezpieczenie jej przed np. zimą czyli mówiąc inaczej – mrozem, wiatrem, lodowatym deszczem i przede wszystkim śniegiem. Podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku „na zimę” należy przemyśleć kilka aspektów, które mogą być decydujące dla dobrej kondycji naszego ciała.
1. Wybierajmy kosmetyki które pomagają chronić naszą skórę np. podczas dużych różnic temperatur. Często bowiem wychodzimy z ciepłego wnętrza naszego domu wprost na mróz (i vice versa). Warto w tak niekorzystnych warunkach termicznych zadbać o swoje zdrowie.
2. Szukajmy preparatów nawilżających. W okresie zimowym, szczególnie istotne jest to by nasza skóra (tak łatwo ulegająca różnego rodzaju wysuszeniom i pęknięciom) miała wystarczająco dużo wilgoci w sobie.
3. Zastanówmy się nad preparatami, które ochronią nasze ciało a szczególnie skórę twarzy przed promieniowaniem UV. Doceńmy fakt, że zagraża nam ono zarówno w lecie jak i w zimę.
4. Korzystajmy z pomadek i balsamów do ust. Ich działanie jest błogosławieństwem dla naszej skóry, szczególnie w okresie zimowym.

Tagi: , ,